7)

Členové jednotky hasičů z Miletína vyjeli dne 19.03.2015 v odpoledních hod. na nahlášenou dopravní nehodu dvou osobních automobilů v obci Miletín ul. J. z Poděbrad. Na místo se dostavila i jednotka z HZS PS Hořice. Hasiči na místě zasypali sorbentem vyteklé provozní náplně. Po odstranění vozidel z komunikace se hasiči vrátili na základnu.
Dopravní nehoda se obešla bez zranění.

6)

Dne 18.3. dopoledne kolem půl jedenácté byl na operační středisko hasičů nahlášen požár v rodinném domě ve Švajdlerově ulici v Hořicích. Na místo neprodleně vyjely místní jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Hořic a Miletína.

Bylo zjištěno, že se jedná o požár v menší přízemní místnosti rodinného domu, kde se nacházelo technologické zařízení – součást fotovoltaické soustavy - určené na vytápění domu a výrobu elektrického proudu. V době vzniku události se v místě zdržovala jedna nezraněná osoba, majitel objektu. Hasiči si ověřili, zda je zařízení odpojené od elektřiny, vstoupili za použití dýchacích přístrojů do objektu a vysokotlakým vodním proudem oheň rychle uhasili. Riziko představovala přítomná tlaková expanzní nádoba, kterou hasiči ochlazovali vodou po nezbytně dlouhou dobu, aby předešli přehřátí nádoby a možné explozi.
Celý dům byl notně zadýmený, proto hasiči průběžně prováděli za pomoci ventilátoru přetlakové odvětrávání. Podle informací majitele se někde v domě nacházela kočka, záchranáři ji nalezli o něco později vystrašenou a nadýchanou zplodinami hoření v horním patře budovy. Z domu ji živou vynesli a předali majiteli.
Na místo se dostavil také vyšetřovatel příčin požárů, který spolu s majitelem stanovil výši vzniklé škody na 1,2 milionů korun. Uchráněné hodnoty byli stanoveny na 3,5 milionů korun.

Příčina události je stále v šetření. Při zásahu nebyl zraněn žádný ze zasahujících hasičů.

foto: Pozar_ul._Svajdlerova_Horice_18.03.2015

5)

Dne 18.2.2015 vyjeli Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína likvidovat požár sazí v komíně v domě v obci Úhlejov Brodek č.p. 27. Komín v přízemí popraskal, hasiči provedli pročištění komína. Požár se nerozšířil a byl beze škod. Hasiči předali místo majiteli.

4)

Dne 9.2.2015 zasahovali profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Hořic a Miletína v brzkých ranních hodinách u menšího požáru plastového odpadu v ulici Čsl. Armády v Hořicích. Hasiči oheň rychle zlikvidovali. Nedošlo k žádným škodám.

3)

V pátek 6.2.2015 ve 2:12 byl na linku nahlášen požár v Jeníkově. Do pár minut vyjeli k zásahu profesionální hasiči z Jičína a Hořic, dobrovolní hasiči z Hořic a Miletína a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice. Jednalo se o požár střechy neobydleného rodinného domu. Část střechy byla již propadlá. Hasiči nasadili čtyři proudnice. Hasiči provedli průzkum místa zásahu, v objektu nebyla nalezena žádná osoba. K uhašení ohně byla čerpána voda z hydrantu v Miletíně a z potoka. Na pomoc se dostavili profesionální hasiči z Jičína s automobilovou plošinou, ze které následně dohašovali oheň. Po domluvě s Policií část jednotek v 7 hodin odjela. V dopoledních hodinách ještě hasiči dohasili skrytá ohniska a počkali na příjezd Policie České republiky. Předběžná škoda byla odhadnuta na 500 tis. Kč.

2)

Dne 14.01.2015 v dopoledních hod. členové Jednotky Dobrovolní hasiči z Miletína vyjeli odčerpávat vodu ze sklepa domu v Rohoznici.

1)

Dne 2.1. v 11:07 hod. byl JSDH Miletín vyhlášen požární poplach. Nahlášen byl požár sazí v komíně v ul. Strozziho v Hořicích. Po výjezdu byla jednotka vrácena zpět na základnu.