10/2021

Noční požár chalupy v Dolní Brusnici si vyžádal jednu oběť

Dolní Brusnice – požár – 4. 6. 00:08

Krátce po půlnoci přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje hlášení o požáru chalupy v Dolní Brusnici. Operační důstojník vyslal na místo události postupně osm jednotek požární ochrany, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Už při příjezdu na místo události byl požár v plném rozsahu. Hasiči dostali informaci, že by se mohla uvnitř objektu nacházet jedna osoba, kterou skutečně při průzkumu našli. Bohužel nejevila žádné známky života, což potvrdila i přivolaná zdravotnická záchranná služba. Nikoho dalšího už jednotky ve vnitřních prostorech neobjevily.

Na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní proudy C, podařilo se jej lokalizovat před jednou hodinou ranní. Aby byl na místě dostatek hasební vody, byla zajištěna dvě čerpací stanoviště. Při likvidačních pracích museli zasahující hasiči postupovat velmi opatrně, hrozilo totiž zřícení či propadnutí konstrukcí.

Objekt kompletně celý vyhořel, požářiště budou ohledávat během dnešního dne vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Byla vyžádána také součinnost vyšetřovací skupiny Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. Příčina tragické události i výše škoda, kterou plameny napáchaly, jsou předmětem vyšetřování.

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Trutnov a JSDH Bílá Třemešná, Mostek, Hostinné, Dolní Brusnice, Miletín, Pecka.

Zdroj: HZS KHK

9/2021

Zdobín – únik nebezpečných látek – v pondělí 24. 5. 2021-12:04 hodin

Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína zlikvidovali po poledni naftu z vozovky ve Zdobíně. Únik byl na úseku od Miletína po Zdobín. Jednotky několik úseků zasypaly sorbentem. Pracovníci údržby silnic označili místo snížením rychlosti a zasaženou komunikaci ošetřili.

8/2021

Dne 28.4.2021 v 17:10 hod. byl členům JSDH Miletín vyhlášen poplach. Jednalo se o použití AED na adrese Rohoznice 138. Po výjezdu jednotky bylo cestou KOPIS zjištěno, že se jedná o obec Rohoznice v Pardubickém kraji. Poplach byl zrušen a členové JSDH Miletín se vrátili na základnu.

7/2021

Naše jednotka Miletín zasahovala dne 21. 4. 2021 v obci Nové Město nad Cidlinou.

Už devětkrát zasahovali hasiči za uplynulý měsíc při výskytu nebezpečné nákazy ptačí chřipkou v chovech drůbeže v Královéhradeckém kraji. Ve středu 21. 4. 2021 muselo být z rozhodnutí veterinářů utraceno asi 14 tisíc kusů drůbeže v chovech v Novém Městě a Klamoši na Královéhradecku.

Skupiny hasičů pracovaly během středečního dopoledne v místech obou chovů zároveň, vystřídalo se přitom asi 140 profesionálních a dobrovolných hasičů z celého Královéhradeckého kraje. Z haly vynášeli kachny, které byly následně uloženy do kontejnerů s oxidem uhličitým. Likvidační práce byly ukončeny před polednem. Jednotky se po vynesení drůbeže postaraly o desinfekci hal. Ve vytyčené zóně s nebezpečnou nákazou pracovali hasiči v jednorázových ochranných oděvech, následně prošli všichni zasahující s technikou procesem dekontaminace.

Zásah probíhal podle konkrétní typové činnosti, která upravuje společný postup složek IZS při výskytu ptačí chřipky. Hasiči spolupracovali s orgány veterinární správy a Policií ČR. Na zásahu se podíleli profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové, Hradec Králové – Pražská, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, z územních odborů Jičín, Náchod, Trutnov a dobrovolní hasiči z JSDH Nové Město, Smidary, Nepolisy, Kosice, Chudeřice, Klamoš, Sloupno, Humburky, Rokytnice v O. h., Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, České Meziříčí, Horní Maršov, Malé Svatoňovice, Kopidlno, Jičín, Miletín, Police nad Metují, Horní Radechová.

Zdroj: HZS KHK

6/2021

Profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic spolu s dobrovolnými hasiči z Miletína byli povoláni ráno dne 2.2.2021, do objektu v Hořicích a to z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

5/2021

Profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic spolu s dobrovolnými hasiči z Miletína byli povoláni dne 17.1.2021, do objektu v Hořicích a to z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se o planý poplach.

4/2021

Dne 10.1.2021 v podvečer byla naše jednotka povolána na žádost ZZS s přístrojem AED do obce Rohoznice.

3/2021

Dne 8. ledna 2021 dopoledne vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Dubence a Miletína k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Miřejov. Hasiči provedli stržení žhnoucích sazí a vyčištění komínového tělesa.

2/2021

Dne 1.1.2021 večer byla naše jednotka povolána na pomoc s transportem pacienta do vozidla ZZS.

1/2021

Dne 1.1.2021 v podvečer byla naše jednotka povolána na žádost ZZS s přístrojem AED do obce Lanžov.